A népmozgalmi adatok itt nem a magyarság állandó fogyását mutatják – református templomot építenének Köröstarjánban

2010. január 27., címkék: Határon túl, toldinagyfalui református missziói gyülekezet, farkas zsolt

Alig néhány éve alakult meg a Toldinagyfalui Református Missziói Gyülekezet, Oláhszetnmiklós központtal. A tenni akaró, életerős közösség, élén lelkészükkel, minden lehetőséget megragad, hogy az egyházközség dolgait előremozdítsa. A szentmiklósi gyülekezeti ház már tető alatt van, a következőkben pedig templomot építenének Köröstarjánban. A fejleményekről nemrég a nagyváradi Reggeli Újság számolt be.